Strona głównaO projekcieAktualności

Aktualności

Powstała Koalicja "Dojrz@łość w sieci"

Powstała Koalicja "Dojrz@łość w sieci"

17.03.2010

Koalicja będzie korzystać z doświadczeń firmy UPC, która od 2006 roku realizuje program społeczny ?Akademia e-Seniora UPC", w ramach którego korzystania z Internetu nauczyło się 3,5 tys. seniorów w całej Polsce.
Celem Koalicji jest pozyskanie współpracy firm, organizacji pozarządowych, urzędów i instytucji dla idei cyfrowego włączenia osób 50 . Pierwszymi członkami Koalicji są Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, F-Secure, IBM, Microsoft, Onet.pl, Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych LEWIATAN oraz Związek Harcerstwa Polskiego. Patronat nad Koalicją objęły Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Rozwój nowych technologii przypomina dziś pędzący coraz szybciej pociąg. Warto jednak zwrócić uwagę, że co trzeciego Polaka w tym pociągu nie ma. Skutkuje to poszerzaniem się tak zwanego e-wykluczenia, czyli grona osób, które z nowych technologii z różnych względów nie korzystają. Większość z nich to osoby powyżej 45-tego, 50-tego roku życia. O ile według danych GUS, prawie 96% Polaków w wieku 16-24 lata korzysta z Internetu, o tyle im jesteśmy starsi, tym ten odsetek staje się mniejszy. GUS podaje, że aż 7 na 10 osób powyżej 55-tego roku życia nigdy nie korzystało z Internetu, 8 na 10 - z komputera, a 6 na 10 - z komórki.

Do koalicji zostały zaproszone podmioty, które - podobnie jak UPC Polska oraz Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce - dostrzegają konieczność wyrównywania szans w dostępie do nowych technologii. Współpraca firm i organizacji społecznych wspierających aktywizację osób 50 będzie działaniem skuteczniejszym niż indywidualne inicjatywy.

Koalicja ma charakter nieformalny i jest otwarta na nowych członków, firmy i instytucje, które chciałyby zaangażować się w kampanię na rzecz walki z e-wykluczeniem polskich seniorów.


Kontakty dla mediów:

Patrycja Gołos
Dyrektor Komunikacji i Public Affairs
UPC Polska
T +48 22 7010 936
M +48 600 488 936
E Patrycja.Golos@upc.com.pl

 

Videoinformacje

Newsletter

Reklama
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał Ludzki Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Eurpejski Fundusz Społeczny
Projekt realizują:
Deloitte Polska Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan NSZZ Solidarność