Strona głównaO projekcieAktualności

Aktualności

Bajkowy świat Piotrusia Pana według Capgemini

Bajkowy świat Piotrusia Pana według Capgemini

10.12.2010

Dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia "U Siemachy" będą miały w tym roku radosne i szczęśliwe Święta Bożego Narodzenia - a to między innymi dzięki pracownikom Centrum BPO Capgemini w Krakowie - którzy właśnie dla nich wystawią na deskach Teatru Ludowego spektakl "Piotruś Pan" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Na widowni zasiądą dzieci ze Stowarzyszenia "U Siemachy", pracownicy Capgemini wraz z rodzinami, oraz zaproszeni na tę uroczystość goście.

Przedstawienie "Piotruś Pan", które 14 grudnia 2010 roku na deskach Teatru Ludowego w Krakowie wystawią pracownicy Centrum BPO Capgemini, ma cel charytatywny. Dochód ze spektaklu zostanie przekazany Stowarzyszeniu ?U Siemachy", która to organizacja prowadzi placówki socjoterapeutyczne dla dzieci - dzienne i całodobowe placówki opiekuńczo - wychowawcze oraz poradnie psychoterapeutyczne. Środki zebrane podczas przedstawienia zostaną wykorzystane na zorganizowanie Świąt Bożego Narodzenia dla podopiecznych Stowarzyszenia a kwestę poprowadzi dyrektor Capgemini BPO i członek Zarządu Capgemini Polska - Marek Grodziński.
Na widowni, obok rodzin pracowników zasiądą zaproszeni goście, Partnerzy Biznesowi Capgemini oraz podopieczni Stowarzyszenia "U Siemachy".

W sztuce ?Piotruś Pan" zagrają pracownicy Centrum BPO Capgemini w Krakowie, którzy w tym szczególnym dniu będą aktorami i scenografami spektaklu wystawionego przy wsparciu firmy. Premiera zapowiedziana jest na 14 grudnia 2010 roku, o godzinie 19.00 w Teatrze Ludowym (os. Teatralne 34). Następnie, spektakl wystawiany będzie 15, 20 i 21 grudnia. Pomocy przy realizacji tego projektu udzielili; Jerzy Jan Połoński, który zgodził się reżyserować spektakl, Michał Kowalczyk, który skomponował muzykę do sztuki, Centrum Wspinaczkowe Forteca, Open-Up, Królestwo Baniek, oraz Modern Catering.

Jerzy Jan Połoński to młody aktor, reżyser, i artysta kabaretowy znany m.in. z desek Teatru Polskiego we Wrocławiu, krakowskiego Teatru Groteska i Teatru Konsekwentnego w Warszawie. Związany był również kabaretową Formacją Chatelet. Założyciel i twórca Grupy Inicjatyw Teatralnych. Reżyserował liczne spektakle teatralne, telewizyjne oraz widowiska muzyczne.

- "Cieszymy się, że dzięki naszemu wsparciu dzieci ze Stowarzyszenia ?U Siemachy" będą mogły mówić, że tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, będą dla nich radosne i udane" - mówi Marek Grodziński. - "To już trzecia edycja naszego przedsięwzięcia i jesteśmy pewni, że podobnie jak poprzednie, zakończy się ona sukcesem, a dzieci ze Stowarzyszenia ?U Siemachy" będą zadowolone. Jako szef krakowskiego Centrum BPO Capgemini, cieszę się, że nasi pracownicy mają w sobie chęć i zapał do działań prospołecznych. Nasza firma udziela im w tym pełnego wsparcia" - dodaje Marek Grodziński, który sam będzie kwestował wśród widowni na rzecz dzieci od "Siemachy".

Capgemini angażuje się również społecznie. Firma ułatwia pracownikom wspólne przedsięwzięcia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu - między innymi organizuje wizyty młodzieży w Firmie powiązane ze szkoleniami, przekazuje sprzęt elektroniczny do szkół, organizuje zbiórki krwi i wiele innych. Przedstawienia teatralne stały się tradycją Capgemini BPO - w tym roku po raz trzeci pracownicy na cztery miesiące zrezygnowali ze swojego wolnego czasu, by w pełni poświęcić się przygotowaniom spektaklu.

To już trzecia edycja świątecznych projektów teatralnych pracowników BPO Capgemini w Krakowie.

Relacje z poprzedniej edycji można obejrzeć na serwisie YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=JwMnfXESuoo&feature=related

wraz z filmem z obecnie przeprowadzanych prób:
http://www.youtube.com/watch?v=xfrT8a44NLk&feature=related

 

 

Videoinformacje

Newsletter

Reklama
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kapitał Ludzki Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Eurpejski Fundusz Społeczny
Projekt realizują:
Deloitte Polska Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan NSZZ Solidarność